Duyu Bütünleme

16 sayfa - 372 ürün

Duyu Bütünleme Materyalleri

Duyu Bütünleme kategorimizde görme, işitme, tat, koku, taktil (dokunma), vestibuler (denge) ve proprioseptif  (vücut farkındalığı) duyusal sistemini uyarıcı nitelikti materyaller ve duyu bütünleme oyuncakları sunuyoruz. Fiziksel aktivite ve ergoterapi ürünleri, denge tahtaları, duyu topları, sensory motor aktivite setleri, multisensory karanlık oda (beyaz oda), taktil-dokunsal ürünler, terapi çanakları, terapi salıncakları, tırmanma duvarları, trambolinler ve oyun tünelleri gibi materyallerin erken yaşta kullanımı sağlıklı bireyler yetişmesi için büyük önem taşıyor. Bu noktada Duyu Market olarak uzmanlığımız ve tecrübelerimiz ile doğru materyalleri seçmeye özen gösteriyoruz.

Duyu Bütünleme terapisi özellikle yaygın gelişimsel bozukluk tanısı almış erken yaş grubu çocuklarda oldukça olumlu sonuçlar doğuran bir terapi yöntemidir. Duyusal bütünleme bozukluğu, kişinin kendi vücudundan ve çevresinden gelen duyusal girdileri organize eden ve vücudu çevresine uygun bir şekilde kullanmasını sağlayan nörolojik sisteminde sinyallerin normal bir şekilde yorumlanamaması durumunda meydana gelir.

Duyusal bütünleşme bozukluğunda erken dönemde görülen geç emekleme, hareket bozuklukları, denge bozuklukları, kavrama eksikliği, konuşma gecikmesi, ince motor becerilerde gerilik (örneğin kalem tutma, kağıt yırtma, makasla kesme), dokunmaya karşı hassasiyet, dikkat eksikliği, aşırı korku, arkadaş edinmede zorluk çekme, göz teması kuramama, ses ve ışıklardan rahatsız olma gibi durumlarda mutlaka bir uzmana başvurmak gerekmektedir. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda doğru araçlar kullanılarak bu tür gelişim bozukluklarında büyük gelişme kaydedilebilmektedir.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.