Duyu Bütünleme En Yeniler-->  Çok Satanlar-->  Fiyata Göre Önce En Yüksek-->  Fiyata Göre Önce En Düşük-->
24 sayfa - 481 ürün

Duyu Bütünleme Materyalleri


Duyu Bütünleme, işitme, tat, koku, taktil (dokunma), vestibuler (denge) ve proprioseptif  (vücut farkındalığı) duyusal sistemini uyarıcı materyaller ve duyu bütünleme oyuncakları Duyu Market’te!


Fiziksel aktivite ve ergoterapi ürünleri, denge tahtaları, duyu bütünleme topları, sensory motor aktivite setleri, multisensory karanlık oda (beyaz oda), taktil-dokunsal ürünler, terapi çanakları, terapi salıncakları, tırmanma duvarları, trambolinler ve oyun tünelleri gibi materyallerin erken yaşta kullanımı sağlıklı bireyler yetişmesi için büyük önem taşıyor. Duyu Market’in uzmanlığı ve tecrübeleri ile özenle seçilen doğru materyaller!


Duyu Bütünleme terapisi özellikle yaygın gelişimsel bozukluk, otizm, gelişme geriliği tanısı almış erken yaş grubu çocuklarda oldukça olumlu sonuçlar doğuran bir terapi yöntemidir. Çocuk fizyoterapisi, özel eğitim alanlarında kullanılır. Duyusal bütünleme bozukluğu, kişinin kendi vücudundan ve çevresinden gelen duyusal girdileri organize eden ve vücudu çevresine uygun bir şekilde kullanmasını sağlayan nörolojik sisteminde sinyallerin normal bir şekilde yorumlanamaması durumunda meydana gelir.

Duyusal Bütünleme Bozukluğu

Duyusal bütünleme bozukluğunda 0-3 yaş erken dönemde görülen geç emekleme, yürümede gecikme,  hareket bozuklukları, denge bozuklukları, kavrama eksikliği, konuşma gecikmesi, ince motor becerilerde gerilik (örneğin kalem tutma, kağıt yırtma, makasla kesme), dokunmaya karşı hassasiyet, dikkat eksikliği, aşırı korku, arkadaş edinmede zorluk çekme, göz teması kuramama, ses ve ışıklardan rahatsız olma gibi durumlarda mutlaka bir uzmana başvurmak gerekmektedir. Uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda doğru araçlar kullanılarak bu tür gelişim bozukluklarında büyük gelişme kaydedilebilmektedir.


Duyu bütünleme terapisinde kullanılan materyaller; ufo svava çocuk salıncakları, suspension swing, kanguru salıncak, standart flexion T bar swing, Uzay terapi salıncağı, Moon swing salıncak, platform salıncak, boat swing salıncak, cuddle swing salıncaklar, Gonge denge çanakları, aktivite parkurları, tırtıklı toplar, taktil duyu topları, dikenli duyu terapi setleri, taktil temel eşleme setleri, tırmanma duvarları, rezistans tüneller, 145 cm yeşil oyun tüneli, taktil paketler, ahşap düz yürüme denge tahtası, kabarcıklı sütun, neon yağmuru, şeffaf toplu ışıklı oyun havuzu, akrilik ayna, infinity mirror gibi  multisensory karanlık oda ürünleri, Gonge ırmak taşları, denge yolu, Bosu ball, dikenli pilates topu, duyu uyarıcı yürüyüş platformu, sünger terapi tüneli, Wilbarger terapi fırçası, dikenli duyu minderi, tırtıklı yarım daire denge topu, dikenli halka, tırmanma merdiveni rampası, scooter rampası, Gonge Taktil Diskler Seti, tutmalı trambolin, Gonge aktivite halkaları, dikenli masaj rulosu gibi pek çok çocuk fizyoterapi ve özel eğitim rehabilitasyon materyali Duyu Market’te!


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.