Bebek Kitapları ve Eğitim Kartları En Yeniler-->  Çok Satanlar-->  Fiyata Göre Önce En Yüksek-->  Fiyata Göre Önce En Düşük-->
35 sayfa - 692 ürün

Bebek Kitapları ve Eğitim Kartları

Bebeklerin İlk Eğitim Kartları

Yenidoğan bebek eğitim kartları bebeğin ilk zeka kartları olarak da adlandırılmaktadır. Bebekler doğumdan sonraki ilk aylarda giderek gelişen şekilde çevrelerindeki objeleri farketmeye başlarlar. İlk fark ettikleri ise annelerinin yüzüdür. Bu dönemde bebeklerin göz kaslarını geliştirmeleri, odaklanmalarını artırmaları, dış dünyayla ilk iletişimlerini desteklemek için eğitici bebek kartları yararlı olur. Özellikle siyah beyaz renklerden oluşan ilk kartlar bebeğe gösterilir. Daha sonra siyah beyaz ve kırmızı gibi kontrast renklerdeki kartlar bebeğe gösterilir. Bu kartlar üzerindeki objeler bebeğin algılayacağı büyüklükte olmalıdır. Bebeğin ilk 6 ayında bu kartlar kullanılabilir. 

İlk Bebek Kitapları

0-1 yaş arasında bebekler için kitap tavsiyesi vermek gerekirse öncelikle bebek eğitim kartları kullanılmalıdır. 6-8 aydan sonra giderek ilk bebek kitaplarına geçilmelidir. İlk tavsiye edilen kitaplar yumuşak bez kitaplar, hışırtılı kitaplardır. Bebek bu ilk kitapları eline alabilir, yumuşak oldukları için yüzüne gelse de zarar vermez. Hışırtılı kitaplar bebek avuçladıkça ses çıkaracağı için hem bebeğin ilgisini çeker hem de kendi hareketinden ortaya çıkan ses onun ilk neden sonuç ilişkilerini kurmaya başlamasını, hayata bir etkisi olabildiği algısının gelişmesini sağlamaya başlar. Ayrıca dokunsal uyaran veren dokun hisset kartları ve kitapları da ilk 1 yaş içinde kullanılabilecek bebek kitaplarıdır. Dokun hisset kitap ve kartları bebeklerin duyusal gelişimine katkı sağlar. 

10 aylıktan itibaren ses taklit kartları kullanılmaya başlanabilir. Günlük hayatta bebeğin karşılaşabileceği nesnelerin görsellerini içeren bu kartlar ile bebeğe ilk ses taklitleri yaptırılabilir. Taşıt sesleri, hayvan sesleri çıkarılıp görselini göstererek bebeğin dil konuşma becerisine katkı sağlanmaya başlanabilir. 

Suyu dayanıklı materyalden üretilen banyo kitapları da hem banyo zamanını zevkli hale getirir hem de bebeğin gelişimine katkı sağlar. Çıngıraklı kitaplar, salla-dişle kitaplar da bebeklerin ilgisini çeker.

1 yaştan itibaren ilk kelimelerini söylemesi beklenen bebeğimiz için ilk kelimelerim kartları ve kitapları kullanılabilir. Görselle birlikte nesnenin adı söylenerek bebeğimize yeni kelimeler öğretmek mümkün olabilir. 

18 aydan itibaren bebek hafıza kartları, Ce-ee kitapları aynı zamanda oyun fırsatları yaratarak bebeklerimizin hayatına girebilir.

Bebek puzzleları ise 2 yaşına doğru kullanılabilir. Bebeklerimize yavaş yavaş hikaye kitapları okumanın zamanı gelmiştir. Hikaye kitaplarındaki görselleri göstererek okumak bebeğimizin işitsel algısını, hayal gücünü ve dikkatini geliştirmeye yardımcı olur. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.