Oyuncaklar En Yeniler-->  Çok Satanlar-->  Fiyata Göre Önce En Yüksek-->  Fiyata Göre Önce En Düşük-->
201 sayfa - 4013 ürün

Çocuk Oyuncak Çeşitleri ve Modelleri - Duyumarket

En İyi Oyuncak Modelleri ve Çeşitleri

Oyuncak kategorimizde; farklı yaş gruplarına hitap eden eğitici ve eğlendirici birçok çeşit oyuncak modelleri bulunmaktadır. Oyuncaklar, çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamanın yanı sıra, onların duygusal ve sosyal gelişimine de katkıda bulunur. Eğitici oyuncaklar aracılığıyla çocuklar, matematiksel kavramlar, dil becerileri ve problem çözme yetenekleri gibi önemli alanlarda bilgi edinirken, sosyal oyunlar aracılığıyla da arkadaşlık kurma ve işbirliği yapma becerilerini geliştirirler. Duyu Market'te çocuklarımızın oynarken, gelişimleri ve eğitimleri açısından bir fırsat yaratabileceğiniz en uygun, popüler ve yeni çıkan oyuncakları sizlere sunmaya özen gösteriyoruz.

Çocuk Oyuncakları Nasıl Alınmalıdır?

Çocuk oyuncakları seçerken, oyuncakların güvenirliği, çocuğun yaşına uygunluğu, dayanıklılığı, eğitici değerliliği ve çocuğun ilgi alanına uygunluğu gibi bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Yaşa Göre Oyuncak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bütün oyuncaklar, belirli bir yaş grubuna uygun olarak tasarlanmıştır. Çocuklar için oyuncak seçerken, yaş aralıklarına dikkat ederek, çocuğunuzun gelişim seviyesine en uygun oyuncakları bulabileceğiniz, zengin ürün içeriğine sahibiz. Dünyanın en iyi oyuncakları kategorisinde yer alan Barbie, Lego, Clementoni, Fisher Price, Matrax, Hot Wheels gibi markaların en popüler oyuncakları ucuz fiyatlarla bu kategoride yer almaktadır. 

Erkek ve Kız Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?

Geleneksel olarak, kız ve erkek oyuncakları arasında bazı yaygın sınıflandırmalar bulunmaktadır. Ancak günümüzde bu sınıflandırmalar giderek azalmaktadır ve birçok marka, cinsiyet ayrımcılığından kaçınarak çeşitli oyuncakları her çocuğa hitap edecek şekilde sunmaktadır. Yaygın olarak kız çocuklarına bebekler, mutfak setleri, prenses temalı oyuncaklar, moda ve takı oyuncakları tercih edilirken erkek çocuklarına araba ve inşaat oyuncakları, robotlar, uzay oyuncakları, süper kahraman oyuncakları ve yapı oyuncakları tercih edilmektedir. Bu sınıflandırmalar genellemedir ve her çocuğun ilgi alanları farklıdır. Cinsiyet temelli oyuncak sınıflandırmalarından ziyade çocukların ilgi ve tercihlerine odaklanmak daha doğru bir yaklaşım olabilir. Oyuncak seçiminde çeşitliliğe ve çocuğun bireysel gelişimine önem vermek önemlidir.

Hediyelik Oyuncak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hediyelik oyuncak seçerken de özel, anlamlı ve güvenli bir oyuncak seçmek önemlidir. Alacağınız oyuncağın, çocuğun yaşına, gelişimine ve ilgi alanına uygun olması gerekmektedir. Bu konuda şunlara dikkat edebilirsiniz;

  • Çocuğun hobileri, favori karakterleri veya ilgi duyduğu konular doğrultusunda bir oyuncak seçebilirsiniz.
  • Güvenlik standartlarına uygunluğunu kontrol etmek ve toksik maddeler içermemesine dikkat etmek önemlidir.
  • Çocuğa yeni bir şeyler öğretebilecek, becerilerini geliştirebilecek veya merakını uyandırabilecek oyuncakları tercih edebilirsiniz.
  • Kaliteli malzemelerden yapılmış, dayanıklı ve uzun ömürlü oyuncaklar seçebilirsiniz.
  • Çocuğun yaşına uygun oyuncaklar seçmek güvenli bir şekilde oynaması açısından ve gelişim düzeyine hitap etmesi açısından önemlidir.
  • Eğlenceli, ilgi çekici, değişik ve havalı oyuncakları tercih edilebilirsiniz.

Sağlıklı Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklar için doğal ve sağlıklı oyuncaklar arasında ahşap oyuncakları düşünebilirsiniz. Doğal ahşap bloklar, ahşap araçlar, ahşap arabalar, ahşap trenler, ahşap yazı tahtaları, ahşap günlük beceri etkinlik tahtaları, ahşap mandala, ahşap Montessori ip geçirme oyunları, gibi çeşitli doğal ahşap oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Her ürün için en uygun olan ağaç cinsi özenle seçilir. Sitemizde Classic World, Viga Toys, Edu Toys ve Smart Toys gibi önde gelen ahşap oyuncak üreticilerinin ürünlerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda el örgüsü olan ve yapımında organik anti-bakteriyel ipler kullanılmış olan Amigurumi oyuncakları da sağlıklı oyuncaklar arasında bulunmaktadır.

Çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü en yüksek düzeyde teşvik eden ve alışılmışın dışında tasarlanmış değişik oyuncaklar, çocukları sıradan oyun deneyimlerinin ötesine taşır. Bu kategorimizde bulunan Clementoni , Vardem, 4M, SES, 4D Master, Arkerobox gibi bilinen markaların ürünlerini bulabilirsiniz.

Oyuncakların boyutları, genellikle çocukların yaşlarına ve gelişim seviyelerine uygun olarak tasarlanır. Küçük oyuncaklar, çocukların yanlarında kolaylıkla taşıyabildiği pratik ve ekonomik seçeneklerdir. Bu oyuncaklar çeşit olarak da oldukça fazladır. Örnek olarak; çocukların sevdiği film, dizi veya çizgi film karakterlerinin mini figürleri onların hayal dünyasını zenginleştirir. Cep boyutundaki oyun setleri ve yapbozlar seyahatlerde eğlenceli vakit geçirmelerini sağlar. Şekilleri eşleştirme, küçük parçaları birleştirme gibi aktiviteler içeren oyuncaklar, çocukların ince motor becerilerini ve el - göz koordinasyonunu geliştirmeyi destekler. Dünyanın en güzel oyuncakları arasında bulunan Lego markasının mini figürleri, DC karakterleri, Scrabble seyahat boyu, Hot wheels tekli arabaları ve daha birçok ürünü sitemizde bulabilirsiniz.  Büyük oyuncaklar, çocukların dış mekan oyunlarını ve fiziksel aktivitelerini destekleyen daha büyük alanlarda kullanılan oyuncaklardır. Büyük oyuncaklara örnek olarak; bisikletler, pedallı araçlar ve akülü araçlar çocukların denge ve koordinasyon yeteneklerini, motor becerilerini destekleyen en bilinen oyuncaklardır. Salıncaklar, kaydıraklar ve tırmanma oyuncakları dış mekanda çocukların sosyalleşmesini ve grup etkinliklerine katılmasını teşvik eder. Kum havuzları ve şişme havuzlar da çocukların yaratıcılığını geliştiren oyuncaklar arasında bulunmaktadırlar. Dolu Oyuncak, King Kids, Hubbala, Gonge, Delta ve daha birçok bilinen markanın ürünleri bu kategorimizde mevcuttur.

Oyuncağın Çocuklara Yararı Nelerdir?


Çocukların rol yapma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanan evcilik oyuncakları, çocuklara yetişkin rollerini taklit etme, empati geliştirme, sosyal beceriler kazanma ve hayal güçlerini kullanma fırsatı sağlar. Mutfak setleri, çocuklara yemek yapma, servis yapma ve ev düzenleme gibi yetişkinlerin mutfakla ilgili görevlerini taklit etme fırsatı sunar. Bu setler genellikle plastikten yapılır ve minyatür tencere, tavalar, tabaklar ve diğer mutfak aksesuarlarını içerir. Temizlik setleri, çocukların evcilik oyunları sırasında temizlik yapmayı keşfetmelerine olanak tanır. Küçük süpürgeler, toplama setleri ve temizlik bezleri içerirler. Minyatür bebek evleri, çocukların evcilik oyunları sırasında ev düzeni kurmalarını sağlar. Bu evler genellikle farklı odaları, mobilyaları ve minyatür aksesuarları içerir. Oyuncak hayvanlar, çocuklara evcil hayvan bakımını öğretir. Evcil hayvan setleri, oyuncak mama kapları, oyuncak kediler ve köpekler, tasma ve taşıma kutularını içerebilir. Doktor ve hemşire setleri, çocukların sağlık sektöründeki rolleri keşfetmelerine yardımcı olur. Setler genellikle stetoskop, termometre, oyuncak ilaç şişeleri ve diğer tıbbi aksesuarları içerir. Çocuklar için eğlenceli ve gerçek oyuncakları en uygun fiyatlarla bu kategoride bulabilirsiniz.

Çocukların Gelişimi İçin Oyuncak Alınmalı mı?

Oyuncaklar, çocukların gelişimine önemli katkılarda bulunabilen eğlenceli ve öğretici araçlardır. Çocukların el ve kol kaslarını güçlendirmelerine, ince motor becerilerini geliştirmelerine ve koordinasyonlarını artırmalarına yardımcı olur. Bulmacalar, yapbozlar ve zeka oyunları gibi oyuncaklar, problem çözme becerilerini, analitik düşünceyi ve odaklanmayı artırır. Grup oyunları veya takım çalışması gerektiren oyunlar, çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Oyuncaklar, çocukların duygusal gelişimine de katkıda bulunabilir. Özellikle peluş hayvanlar veya bebekler aracılığıyla çocuklar, empati, bakım ve sorumluluk gibi duygusal becerileri öğrenirler. Oyuncaklar, çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştirmelerine olanak tanır. İnteraktif oyuncaklar ve kitaplar, çocukların dil becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunur. Hikaye anlatma, kelime dağarcığını artırma ve iletişim becerilerini geliştirme gibi faktörler dil gelişimine pozitif etki eder. Oyuncaklar aynı zamanda aile üyeleri ve arkadaşlar arasında bağ kurmayı destekler, paylaşma ve işbirliği gibi sosyal becerilerin pekişmesine katkıda bulunur. Hadi Anlat Bakalım, Ayben Yayınları Az Lakırtı Bol İletişim, Hikayeni Sen Oluştur, Tik Tak Bomm gibi ailecek oynayabileceğiniz kutu oyunlarını sitemizde bulabilirsiniz.

En Ucuz Oyuncak Çeşitleri Nelerdir?


Çocuk oyuncak fiyatları, oyuncağın sahip olduğu özelliklere ve çeşitli faktörlere göre farklılık göstermektedir. Oyuncağın fiyatlandırılmasında, ürünün boyutu, kullanılan malzeme kalitesi, markası ve özellikleri göz önünde bulundurulmaktadır. Basit ve küçük oyuncaklar daha düşük maliyetli malzemelerden üretilmesinden kaynaklı olarak daha uygun fiyatlarda iken, kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen ve gelişmiş teknolojik özelliklere sahip oyuncaklar daha yüksek fiyatlardadır. Aynı zamanda lisanslı olan popüler dizi, film ve çizgi film karakterlerinin oyuncakları, marka değeri ve kendilerine özgün tasarımları olması nedeniyle genellikle daha yüksek fiyatlardadır. Örnek olarak plastik bir araba seti, küçük parçalı figürler ve basit yapılı mekanik oyuncaklar, çocuğun temel oyun ihtiyacını karşılar ve uygun fiyatlı oyuncaklardır. Dayanıklılık ve güvenlik açısından yüksek standartlara sahip ve uzun süre kullanıma uygun olan oyuncaklar, programlanabilir oyun setleri ve robotlar gelişmiş özelliklere sahip olması açısından daha yüksek fiyatlardadır. Duyu Market’te her bütçeye uygun, en ucuz oyuncalardan en havalı teknolojik oyuncaklara kadar çocukların hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlayacak en güzel oyuncak modellerini bulabilirsiniz.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.