Bebek Kitapları ve Eğitim Kartları En Yeniler-->  Çok Satanlar-->  Fiyata Göre Önce En Yüksek-->  Fiyata Göre Önce En Düşük-->
32 sayfa - 641 ürün

Bebek Kitapları ve Eğitim Kartları

Bebek Kitapları/Bebek Eğitim Kartları

Bebeklerin gelişimi anne karnında başlar. Doğumdan itibaren ise dünyayı keşfetme süreci başlar. Bebek için annesinin sesi, ortamın ısısı, kucaklanmak gibi pek çok duyusal uyaranlarla karşılaşır. Bu uyaranlar bebeğin gelişimini destekler. Giderek çevresinin daha çok farkına varmaya başlayan bebeklere geliştirici kaliteli uyaranlar vermek önemlidir. Annesi tarafından okunan bir kitap, söylenen bir ninni, avuçlayacağı hışırtılı bir bez kitap, göreceği bebek gelişim kartları bebeğin gelişimi için en güzel uyaranlar olabilir.

Çocuklara kitap ne zaman okunmaya başlanmalı?

Eğitici kartlar, bebek kitapları ne zaman kullanılmaya başlanmalı? Bebeklerin anne karnında bile algılarının açık olduğu düşünüldüğünde hamileyken bebeğe kitap okumak en azından annesinin sesini duyması, anne bebek arasında duygusal bağ kurulması açısından önemlidir. Doğumdan sonraki yaşamın ilk aylarında yine bebekle sağlıklı iletişim kurmanın bir parçası olarak bebek kitapları, bebek eğitim kartları kullanılabilir.

0-3 ay Bebek Kitapları/ Bebek Zeka Kartları:

Bebeklerin zeka ve algı gelişimi için siyah beyaz bebek eğitim kartları ilk kullanılacak ürünlerdir. Büyük, kalın kartondan yapılmış kartları önceleri anne baba bebeğin yüzüne yakın bir mesafeden tutarak gösterebilir, giderek büyüyen bebek bu kartları avuçlayarak elinde tutabilir. Bebeğin görsel algısını artırmaya yönelik bebeğin ilk zeka kartları daha ilerleyen aylarda da kullanılabilir. 

3-6 ay Bebek Kitapları/Bebek Zeka Kartları:

Siyah beyaz ilk bebek zeka kartlarına kırmızı renk de eklenerek 3-6 ay arasındaki bebeklerde kullanılmaya devam edilebilir. Büyük objelerin görsellerini zemin üzerinden ayırt etmeye çalışırken bebeğin görsel algısı ve dikkati gelişmeye başlar. 

6-12 ay Bebek Kitapları/Bebek Zeka Kartları:

6 aylıktan itibaren giderek çevreye daha ilgili olan bebekler artık kendisine gösterilen bebek zeka kartlarına, bebek kitaplarındaki görsellere, okuma sırasında duydukları seslere ilgisini daha çok verebilir, odaklanabilir. Meyveler, sebzeler, taşıtlar, hayvanlar gibi çevresinde gördüğü nesneleri tanımak, seslerini duymak ve ses taklitlerini yapmak, kitap okunurken sesler duymak bebeğin dil gelişimine de katkıda bulunur. Bebeğin konuşmaya başlaması için erken dönemde verilen bir destek olarak bebek kitapları, bebek eğitim kartları, ses taklit kartları önemlidir. Artık bebek elleriyle bir şeyleri kavramaya, avuçlamaya başladığı için ilk kumaş kitaplar gibi yumuşak bez kitaplar, hışırtılı kitaplar dikkatini çekebilir. Dokun hisset kitapları ile dokunma duyusu gelişebilir. 6 aydan itibaren banyo kitapları da bebeğimizin dikkatini çekebilir, banyo zamanları eğlenceli hale gelebilir. 

12-24 ay Bebek Kitapları/Bebek Zeka Kartları:

Dil ve konuşma gelişimi açısından 1 yaşına gelen bebeğin artık tek kelimeler söylemeye başlaması beklenir. 1 yaş sonrasında ise giderek sözcük dağarcığının hızla gelişmesi beklenir. 2 yaşına geldiğinde cümle kurmaya başlamalıdır. Bu süreçte bebeklerin konuşmasını, dil gelişimlerini desteklemek için bebek kitapları, bebek zeka kartları ve bebek yapbozları çok yararlı olmaktadır. Artık kendisine gösterilen bebek eğitim kartlarındaki, bebek kitaplarındaki ve bebek yapbozlarındaki nesnelerin adlarını tekrarlayabilir, ses taklitleri yapmayı kolaylıkla başarabilirler. Burada gördükleri ve duydukları nesneleri günlük hayatta da tanımaya başlarlar. Böylece hem dil becerileri hem de işitsel ve görsel algıları gelişmiş olur. 18 aydan itibaren eğitici hafıza kartları ile bebeğimiz için eğlenceli oyunlar yaratmak mümkün olabilir. 

24-36 ay Bebek Kitapları/Bebek Zeka Kartları:

2 yaştan itibaren sözcük dağarcığı gelişen çocukların artık kısa cümleler kurmaya başlaması, elindeki nesnelere dikkat edebilmesi, bir süre dikkatini sürdürerek oynayabilmesi beklenir. Bu dönemde günlük yaşamda karşılaşacağı durumlarla ilgili nesne eylem kartları, eşleştirme ve ilişki kurma kartları, yine yiyecek, giyecekler, taşıtlar, hayvanlar gibi nesneleri içeren bebek puzzleları, bebek kitapları, bebek zeka setleri önemlidir. Bebek hikaye kitapları da bebeklerin dil gelişimi, hayal gücü ve işitsel dikkat gelişimi için, dikkatlerini sürdürmeleri için yararlıdır.  

Bebeklerin gelişimi için özel olarak üretilen Duyu Market Yayınları İlk Sözcüklerim 100, Yuka Kids Temel 50 Hayvan, Temel 50 Taşıt ve Eşya Kartları, Temel 50 Gıda ve Giysi Kartları, Nesne Eylem Kartları, Konuşmayı Geliştiren İlk Sözcükler, Net Çocuk Yayınları İlk Kumaş Kitabım Haydi Öğren, Çocuğumla Evdeyim 12-24 ay, Salla Dişle Kitaplar, Uçan Balon Delikli Kitaplar Serisi, Baby’s First Kelimeler, Oyuncaklar, Pötikare Yayınları Yeşil Tırtıl Delikli Kitaplar Serisi, Cee-ee Ben Kimim?, Dıy Toys Eşleştir ve Öğren İlişki Kurma, 0-24 ay İlk Bebek Eğitim Setim, Eolo Minik Sevimli Kitaplar Serisi, Galt Bebek Puzzle, Q Bebek Cep Kitaplarım, Q Bebek IQ Serisi, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları İlk Kitaplarım, Yükselen Zeka bebeğimin İlk Puzzle Seti, Bebek Zeka Kartları,  Ayben Yayınları Eğlenceli ve Eğitici Hafıza Kartları, Neobebek Zeka Kartları 12 ay+, Baby Puzzle 12 ay+,Cırt Cırtlı Hikaye Kitabı gibi pek çok geliştirici kitap ve eğitim seti bebekleriniz için Duyu Market’te!6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.